Povstání z mrtvých aneb Jak se Paty ztratila a zase našla

1. února 2015 v 1:43 | Paty |  Ostatní
Jako první věc bych se nejspíš měla omluvit. Pak slíbit, že už to tu nikdy nebudu zanedbávat a budu se vám pořádně věnovat. Následně se vymlouvat na vše ostatní, co mi zabránilo v psaní dalších článků. A nakonec opět slíbit, že články budou nadále přibývat (a také slíbit, že budou přibývat častěji).
Ale protože vím, že nic z těch slibů bych nejspíš nesplnila, vezmu to z jiné stránky.
Stručně řečeno - byla jsem líná.


Na nějakou dobu (delší dobu, než by se mi líbilo) ze mě opadlo to nadšení, že se o své myšlenky mohu dělit i s ostatními, kteří mě vůbec neznají. Přestala jsem psát recenze, novinky ze světa knih, a své (přiznejme si, že některé byly opravdu nesmyslné) články plné blábolů.

Ale.. ne, nebudu nic slibovat. Jak se znám, nesplnila bych to. Ale co chci říct, že se pokusím opět pokračovat. Knih jsem přečetla víc než dost a myslím, že časem bych se zase mohla trochu rozjet. Alespoň ty recenze když už nic.

Abych ale byla alespoň trochu spravedlivá, do dnešního (omluvného-výmluvného) článku přidám zase nějaké novinky ze svého ne-tak-zajímavého života. :)

Takže. Ve škole to není žádná sláva. Před týdnem jsem měla angínu, a jak to tak vypadá, ještě jsem se z toho moc nedostala. Tím pádem ještě stále nemám opsanou ekonomiku, účetnictví a češtinu. V němčině musím v druhém pololetí zabrat, což už teď není až tak slavné. V občance vůbec nevím, o čem to mluví. A aby toho nebylo málo, v matice jsem posledně koukala na tabuli jak blbec, a když se učitel na konci hodiny (s tabulí popsanou ze všech stran) zeptal, jestli se chce někdo na něco zeptat, měla jsem chuť říct: "Můžete to vzít úplně od začátku?"
Alespoň na to pololetí jsem měla vyznamenaní (like a boss).

Co se týká dalších věcí ohledně školy, poslední dobou přemýšlím nad vysokou. Přeci jen jsem ve třeťáku, za rok a čtyři měsíce mě čeká maturita a za rok (nebo už míň?) budu dělat přijímačky na vysokou. A tady přichází to nejhorší. Celý prvák jsem si byla jistá, že chci na práva. Ve druháku jsem nad tím začala pochybovat, ale o to víc jsem se ve škole začala snažit. Letos na začátku třeťáku jsem začala přemýšlet o ekonomické vysoké škole, o Literární Akademii v Praze (na které se mimochodem platí 35.000,- za semestr -> takže to nepřipadá v úvahu) a ani ne měsíc zpátky už i o nějaké matematické škole (i když po poslední hodině matiky tento nápad asi určitě odsunu). A dneska jsem chvilku dokonce přemýšlela o tom, že bych dělala fotografku.

Do toho jsem našla literární soutěž ( http://www.pwf.cz/rubriky/dalsi-projekty/cena-waltera-sernera/pravidla-a-porota/ ), která se už pořádá nejspíš 10. rokem, a kterou pořádá již výše zmíněná Literární Akademie. Mezi hlavní ceny patří například 2 semestry na škole - což je nejspíš důvod, proč jsem nad tou školou začala opět přemýšlet. Jenže není ani nejmenší čas na to, abych vůbec něco vymyslela, natož napsala. Uzávěrka je 12. 2. (alespoň tak to mám zafixované) a začínám se bát, že nic nestihnu vytvořit.
Původně jsem měla v plánu psát teď o víkendu, ale nakonec jsme s taťkou a dědou dělali domácí klobásy, takže z pátku na sobotu (do jedné do rána) jsme dělali maso, plnili do střev, dochucovali, umývali nádobí... no prostě hrůza. V sobotu jsme pak celý den udili, takže jsem si ani na chvíli neodpočinula. Nakonec jsem až teď v noci našla volnou chvilku, ale to už zase nemám náladu psát (ano, právě se vymlouvám, proč nic nepsat, když mám čas).

A nakonec, abych tu nebyla až někdy do konce roku, knížky. Za tu dobu, co jsem tu nebyla, jsem přečetla snad tucet knížek. Samozřejěm žádné do povinné četby - tam mám stále přečteno asi 9 knih, i když letos v červnu jich mám mít už 15. Znovu jsem se pustila do Měst od Cassandry Clare, protože jsem zjistila, že toho víc nevím, než vím (thanks, spoilers).
Přečetla jsem celou sérii Selekce od Kiery Cass (komplet celou anglicky, včetně dvou dodatků The Prince a The Guard - díky, Ježíšku).
Přečetla jsem Svůdné zlo a na čtečce si přečetla pokračování Svůdné nebezpečí (které jsem si minulý týden koupila, takže už mám doma i knížku).
Koupila jsem si druhý díl Stovky - 21. den, ale jak jsem asi před třemi hodinami zjistila, budu si muset první opět přečíst první díl (seriál mi totálně pozměnil knížku, takže najednou nevím, o jakých postavách se to tam baví - jak smutné..).
Plánuji si koupit Můj ne tak sladký život (pokračování knih Mé sladké šestnácté století a Příběh dovu staletí), jen co zase seženu nějaké ty peníze.
Mamce jsem k Vánocům koupila druhý díl Padesáti odstínů a světě div se, ona konečně (po roce!) dočetla první díl! Teď už je dokonce už i na konci druhého, takže jsem jí minulý týden rovnou koupila už i třetí díl. Kdo by byl řekl, že jen potřebovala správně nakopnout, aby už se do toho čtení konečně pustila? Co je ale nejvtipnější, že když mi začne vyprávět, u které části zrovna skončila, tak to vypadá asi následovně: "Asi ve tři ráno jsem se od toho musela odtrhnout, abych mohla spát. Ale bylo to zrovna zajímavý. Tam je jeden chlap, který má takový... choutky. A ženská, co si s ním začala. A teď zrovna ta Anastasie - ta ženská - se na něj naštvala a nebaví se s ním, protože, no, on ten chlap provozuje sado maso. A docela dost to přehnal, takže od něj utekla."
Ani nevíte, jak je těžký se tvářit, jako že to slyším poprvé, i když už jsem tuto sérii četla dvakrát, s kamarádkou jsme ji jednu dobu rozebíraly snad měsíce a nakonec jsem to přece jen byla já, kdo mamce koupil první díl. Ale copak bych jí to mohla říct, když mi skoro pokaždé opakuje, že ji zajímá jen ten příběh a jak to dopadne, že jinak ty scény, kdy si užívají, ji přijdou doslova nechutné? :D

Jako poslední se ale stejně omlouvám. Zanedbávala jsem vás a to se nedá jen tak odpustit. Ani si nejsem jistá, zda bude ještě někdo, kdo sem zavítá.. Ale kdyby náhodou, budu ten ješťastnější člověk na světě. Jak už jsem kolikrát zmínila, nebudu nic slibovat - ale opravdu se pokusím se zase nějak zapojovat. :)
(No neudělala jsem nakonec téměř vše, co jsem na začátku tvrdila, že neudělám?)

xoxo (s obrovskou omluvou) Paty

Btw, jsem zvědavá, jak usnu - mladší bráška nemíní přestat chrápat. Asi si půjdu číst.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama