Knihománie

13. října 2014 v 19:11 | Paty |  Ostatní
Tak jo. Je nejvyšší čas opět vložit nějaký ten článek plný mých blábolů, které zřejmě někdo čte. Stručně řečeno - poslední dva týdny jsou NAPROSTO NABITÉ!


A proto se nejdříve omlouvám (opět - kolikrát tuto chabou výmluvu ještě použiji?), protože nemám tolik času, kolik bych si přála mít.

(A teď pár nudných řečí o škole, které klidně můžete přeskočit. :D )

Minulý týden to ve škole nebylo až tak hrozné, ale zato tento týden si to učitelé plně vynahradili. Zítra píšeme z práva, zkouší z ekonomiky a účetnictví, máme úkol do matiky, píšeme z angliny (ne, že bych se zrovna do tohoto předmětu někdy musela učit, že jo :D ) a máme mít přeložený článek do němčiny (který nemám), protože na něj učitelka bude zkoušet. Ve středu opět píšeme právo a pravděpodobně i ekonomiku. Ve čtvrtek píšeme z občanky. V pátek čtvrtletku z účetnictví, kde jsem poslední dobou víc než mimo.

Alespoň jsem už konečně zdravá, přičemž otázka, zda zůstat doma, padá ze seznamu.

Ale! (Zde začíná knižní část. :D )

To nic nemění na věci, že na knížky si čas udělám vždycky. A jak tak na to teď koukám (kolik jich mám vedle sebe položených tak, abych vám je tu mohla vyjmenovat - kdo ví, možná vás na konci článku bude čekat i fotka :) ), tak jsem přeci nějaký ten čas měla. Buď tohle, nebo jsem se opravdu zláznila. :D

Takže nejprve vyjmenuji, pak se u toho trochu rozpovídám.

Několikrát jsem se již zmínila o tom, že jsem byla v Praze a koupila si tam nějaké knížky. Jedná se o Železného krále, Železnou dceru (druhý díl) a Zář.

Také jsem mezitím byla v knihovně a půjčila si trilogii Nadpozemskou a knihu Počkám na tebe.
O pár dní později jsem si objednala další knihy z internetu, na které jsem musela celý víkend (myslím již ten minulý) čekat. Zde se jedná o Selekci (moji srdcovku, na kterou nedám dopustit!), Archiv a Prvních 100 (pro kamarádku, já už ji mám :D).

A jelikož mám poslední dobou asi opravdu štěstí, tak jsem si knihy koupila právě během probíhající akce, takže jsem si jako dárek (že jsem nakoupila nad 500-,) vybrala knihu Příběh dvou staletí (bohužel první díl nemám - ale ještě pořád to nic nemění na věci, že první díl si zítra nejspíš půjdu koupit do knihkupectví blízko školy).

Takže celkem jsem vám tu vyjmenovala.. 11 knih.
Jo, jsem s tím naprosto spokojená.

A teď ty podrobnosti. :D

Nadpozemskou jsem přečetla během jednoho dne. Ještě ten den jsem začala Zasvěcenou, ale tu jsem pak chvíli nechala ležet. Mezitím jsem si přečetla Počkám na tebe (prosím, řekněte mi, že nejsem jediná, kdo je naprosto mimo z Cama!) a ten stejný den nakonec i zmíněnou (a hodněkrát doporučenou) Zasvěcenou. Pak samozřejmě přišla řada na poslední díl - Nespoutanou. A pak opět Počkám na tebe, protože jsem tomu nemohla odolat.

Ale pak jsem si říkala, že bych si měla přečíst i knihy, které jsem si zrovna koupila. Takže následující den, když jsem přišla ze školy domů a uviděla na stolu balíček z Albatrosmedia, téměř ve stejné vteřině jsem jej rozbalila a okamžitě začala číst Selekci. A musím říct - no páni! Maxon je.. rozkošný. Ale tím způsobem, že ho chci doma a nikdy nikam nepustit.

Dále jsem tuto sobotu začala číst Železného krále. A přestože mi to ze začátku přišla spíše jako dětská kniha (uznejte sami, Kdesikdys?), ale nakonec jsem se do toho tak začetla, že bylo najednou čtvrt na čtyři ráno a já dočetla další knihu ze seznamu. A do pěti jsem si četla Železnou dceru, kterou mám momentálně rozečtenou (ale plánuji ji dnes v noci dočíst, i kdyby čert na koze skákal).

A knihy, které jsem v podrobnostech nezmínila - Archiv, Zář, Příběh dvou staletí - jsem zatím ještě nezačala číst. Ale rozhodně je přečtu!

No.. a abych byla upřímná, dnes jsem se opět stavila v knihovně (protože zítra budu vracet 4 knihy, tak bych doma najednou nic neměla - nepočítejme ostatní knihy :D) a tak nějak se stalo, že jsem odešla s dalšími třemi knihami.

Temná hrdinka, kterou jsem si chtěla přečíst už kdysi dávno. Tak doufám, že z toho nebudu moc zklamaná.

Šest let, protože jsem četla hodně recenzí, kde si to lidé jen a jen chválili.. tak proč tomu nedat šanci? Navíc je to něco úplně jiného, než jsem zvyklá obyčejně číst.

A nakonec Dva meče, druhý díl Dvou zrcadel, který se mi sice moc nelíbil, ale třeba to nebude tak špatné.

Myslím, že jsem se rozpovídala o něco víc, než jsem chtěla, ale nemyslím si, že to něčemu uškodí. :) Zároveň chci oznámit, že na knihy, které mám přečtené (a že jich zatím je) pomalu nachystám recenze tak, abych vám dala vědět, kolik procent si která kniha ode mě zaslouží. :)

A jak jsem slíbila - fotka všech zmíněných knih. :)


První řádek zleva - Nadpozemská, Zasvěcená, Nespoutaná
Druhý řádek zleva - Šest let, Temná hrdinka, Dva meče, Železný král, Železná dcera
Třetí řádek zleva - Archiv, Zář, Příběh dvou staletí, Počkám na tebe
Čtvrtý řádek zleva - Selekce (bohužel jsem ji zrovna dnes půjčila kamarádce, ale záložku, kterou mi dodali spolu s knihou, jsme si nechala, takže knihu zastupuje :) ), Prvních 100
( A ten červený koberec v levém rohu nahoře je vstup do mého pokoje. :D )

A jako bonus, že jsem nakoupila nad 500,- a poté i nad 1000,- jsem dostala dvě knihy zdarma - Půjčovna babiček, Hodinu nevíš.


A jen tak na konec - jak jste na tom s knihami vy? :)

xoxo Paty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 16. října 2014 v 19:08 | Reagovat

Týjo, vypadá to, že máš bezednou peněženku :-D Takových knih :O Ale většinu knih co tam máš si chci taky přečíst, tak doufám že je taky budu mít už brzo doma :D Pěkně napsaný článek :-)

2 Sima Sima | E-mail | Web | 18. října 2014 v 13:44 | Reagovat

Wow krásne kusky a Nadpozemsku si chcem aj ja prečiatať,Temnu hrdinku som čitala a rozhodne odporúčam skvelá kniiha :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama