Učím se žít...

24. září 2014 v 10:51 | Paty |  Téma týdne
... ale je to zatraceně těžké.


Všichni se snaží žít tak, jak si myslí, že je to správné. Podle mě se dělí na takové tři skupiny.
Někteří žijí podle představ ostatních. Někteří následují své vlastní sny. Jiní ale nežijí, pouze přežívají.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Člověk, který žije podle představ ostatních, se snaží splnit sny svých blízkých. Svých vzorů. Snaží se dosáhnout toho, aby na něj ostatní byli pyšní a byli šťastní. Ale většinou pak není šťastný on sám.

Ten, kdo následuje své vlatní sny, žije svůj vlastní sen. Snaží se udělat vše pro to, aby byl v životě šťastný.

A ten, kdo pouze přežívá, nehledí na nic, co by ho případně mohlo bavit. Nežije podle představ ostatních. Ale nežije ani podle svých vlastních představ. Jen se snaží nějak přežít. Snaží se projít základní, popřípadě střední a vysokou školou. Snaží se si nějak najít práci, vydělat si peníze.. Ale je takový člověk šťastný?

Kdybych měla sebe zařadit do některé z těchto kategorií, nejspíš bych byla něco mezi první a druhou. Snažím se žít tak, aby byli rodiče šťastní, aby ze mě měli radost a abych popřípadě navázala na jejich přání. Ale zároveň se snažím plnit své sny. Nechci žít podle někoho jiného. Narodila jsem se jako originál a nemíním skončit jako něčí kopie.

A co vy, kam byste asi zapadli nejvíce? :)

xoxo Paty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Betty Betty | E-mail | Web | 28. září 2014 v 19:16 | Reagovat

ja by som to vôbec takto nedelila. Myslím si že každý sa snažíme žiť, tak ako sa nám dá a svojím spôsobom všetci len prežívame. Ja sa snažím žiť tak aby boli šťastní ostatní, aby som bola šťastná ja. Nie je nakoniec šťastie v živote to najdôležitejšie?

2 Dan Dan | E-mail | Web | 4. října 2014 v 23:47 | Reagovat

Ahoj,volám sa Dan, niekedy dávno som pridával na svoj blog moju tvorbu :) Po dlhšom čase som začal s aktívnym písaním, a pridal som prvú časť poviedky :) Začína sa ako pravý historický, vojnový príbeh, no neskôr to naberie fantasy/sci-fi prvky. Bol by som rád, ak by si sa na to mrkla/mrkol, ak sa ti chce :) Chcem v nej pokračovať, a potrebujem názor viacerých ľudí, čo je na nej dobre a čo zle, čo by bolo treba zmeniť. Jednoduchu pozitívnu/negatívnu kritiku, aby som sa mohol zlepšovať :)
Poviedka je zo začiatku trochu naturalistická, no ja veľmi nerád prikrášľujem veci, ktoré pekné nie sú :D Ak budeš ochotný/á, môžeš mi nechať nejaký komentár :) Vopred ďakujem za ochotu. S pozdravom Dan ;)Poviedka tu: http://my-fantasy-writing.blog.cz/1410/spqr-1-cast

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama