Škola, kavárna, (konečně) knihovna

3. září 2014 v 18:54 | Paty |  Ostatní
Za celých 11 let školy (teď už vlastně dvanáct let) jsem si nikdy neuvědomila, jak hektický jsou první dny. Jediné, co se řeší, tak "Tematický plán", podle kterého se nikdo ze studentů neorientuje (dobře, chycena, já se podle toho orientuji, ale to je vedlejší). No prostě první dny ve třeťáku.


Tak nejdřív naše hrozná třída. Tu učebnu jsem nikdy neměla ráda, a to, že ji teď máme jako kmenovou třídu mi moc nepomáhá. Ale dá se na to zvyknout, zvlášť, když máme skoro každou hodinu v jiné učebně.

Pak je tu rozvrh. A úterních osm hodin. Dobře, za ty dva roky na akádě jsem si na to zvykla, ale nechat nás do čtyř hodin odpoledne sedět ve škole už druhý den? Ano, těch pár hodin spánku mi pomohlo k tomu, abych nevypadala jako perfektní zombie. Takhle jsem vypadala jako poloviční zombie. :D Jinak máme ale perfektní rozvrh - celý týden šest hodin (v úterý tedy osm). Čtyřikrát týdně čeština. Třikrát týdně matika. Třikrát právo. Třikrát ekonomika. Dvakrát PEK (písemná elektronická komunikace). Třikrát účetnictví. Třikrát němčina (ale tu bych klidně oželela). A dvakrát týdně tělocvik. Na víc předmětů si z hlavy (bohužel nebo bohudík?) nevzpomenu.

Taky nám snad stokrát všichni řekli, že příští rok maturujeme. Jako bychom to už dávno nevěděli sami (a někteří kvůli tomu už i nešíleli - já a kamarádka kupříkladu).

Povinná četba! ^^ Uvědomuji si, že jsem na ni nedávno nadávala, ale dneska se nás (mě a kamarádky - jedna knihomolka větší než druhá :D) učitelka ptala, co jsme o prázdninách četly za knihy.. No tak jsme jí říkaly, že hlavně Kinga (což je pravda, má perfektní knihy!).. A ona navrhla, že bychom to mohly přidat do povinné četby! Takže do 10.9. můžeme navrhovat (potřebuje písemnou žádost), jaké knihy bychom chtěly zařadit do povinné četby a ona to popřípadě schválí (kromě HP a Padesáti odstínů, to okamžitě upozornila, že tohle nebere, protože jako zkoušející u maturity, by prý byla červená až až). Kamarádka - ještě jiná, taky úžasná knihomolka (jsem obklopená lidmi, kteří milují knihy! Yes!) - jí navrhla Hvězdy nám nepřály - a ona říkala, ať jí žádost pošle na maila. :3 Takže jestli to tam dá, tak mám další knihu k maturitě přečtenou. A představte si ten pocit, kdy si u maturity vyberete příběh o Hazel a Gusovi a budete muset říct, o čem kniha je. :)

Ale opusťme (na chvíli) školu. V úterý po škole jsem si skočila do kavárny, protože jsem čekala do půl šesté na autobus. A jelikož to tam mám ráda, tak už mám vždy přesně vybrané, co si dám.
A tak dobrou vídeňskou kávu jsem snad nikde jinde neměla. A Cheescake s višněmi - mňam, mňam, někdy si tam musím skočit znovu. :3 A zatímco jsem popíjela a pojídala, neodolala jsem a trochu se začetla do knížky - ještě stále Mechanická princezna (nějak si nejsem jistá, jestli jsem ji dočetla/nedočetla - ale asi jsem ji jen nedočetla celou, protože nějaké části si ještě pamatuji) - - a trochu u toho zapomněla na čas. Takže mi autobus ujel. :D

Ale aspoň jsem se prošla, domů to mám asi 10 kilometrů, což není zas až tak moc, ale v dešti se mi to chtít vážně nechtělo. Po cestě mě stejně vzala mamka, která zrovna končila v práci.

A nakonec jsem dnes ještě měla čas, než mi pojede autobus, tak jsem si skočila do knihovny. Nebyla jsem tam víc jak rok! Na jednu stranu jsem se cítila hodně špatně, protože.. já nevím, knihovna je něco jako útočiště každého knihomola. Ale já si místo toho začala knihy kupovat a ty, co jsem si nemohla koupit nebo nebyly na internetu, tak jsem si na ně už nevzpomněla.. Mrzí mě to, protože v té knihovně mají takový výběr! Našla jsem tam Modrá jako safír - druhý díl Drahokamů a myslela, že se tam z toho složím -> já to četla ve čtečce, když jsem si to mohla půjčit jako knihu!! Ale to takhle hodně knih.. A mrzí mě, vážně mrzí.

Ale vrátím se k tématu. Musela jsem se tam znovu zaregistrovat, protože mi moje kartička už dávno vypršela (a musela zaplatit 80,- roční poplatek). Ale co bych neudělala pro knihy, že jo. :)


Takže nakonec jsem odešla s těmito knihami - od Stephena Kinga je to kniha Osvícení. Film je dokonalý, a remake filmu (ovšem s názvem 3:15 zemřeš) mi nahání hrůzu ještě dodnes. Takže to byla jednoduchá volba. A pak, jelikož chci jít za dva roky na právnickou fakultu (pokud dám maturitu), tak jsem si půjčila knihu Teorie práva. Sice máme ve škole třikrát týdně právo (jak už jsem zmiňovala), ale to jsou jen základy.. takže jsem se rozhodla si projít co nejvíc knih, která by mi pomohla s právy - jakkoli.

Vidíte, jaký v tom mám sama guláš? Právě proto jsem se tu nejspíš pár dní neukázala - pondělí unavující, úterý do čtyř ve škole (až kolem půl sedmé doma) a dnes jsem přišla ze školy a asi před hodinou jsem se vzbudila.. Ale není to žádné okecávání (vymlouvání), jen mě mrzí, že se vám nevěnuji pravidelně. :)

A co vy, jak si užíváte první školní dny? Taky je máte tak hektický, nebo to tak máme (opět) jenom my?

xoxo Paty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smajlík Smajlík | Web | 6. září 2014 v 19:36 | Reagovat

To, že ste tretiaci a už vám pripomínajú maturitu je pochopiteľné, ale dosť otravné. Ja som práve nastúpila na strednú a už na troch ši štyroch predmetoch nám stihli obšírne spomenúť maturitu a moju maličkosť trochu vystresovať, ale zas nie moc. Mám na to ešte štyri roky, ak samozrejme počítam aj tento školský rok, ktorý sa poriadne ešte nezačala, takže stresovať veľmi nie je prečo, i keď všetci veľmi dobre vieme, ako ten čas letí.
Ach, knižnica. Už dlhé roky som v žiadnej nebola, i keď minulý rok som si vybavila čitateľský, ale vzhľadom na to, že som sa v tej knižnici nevyznala som tam nechodila, ale plánujem si spraviť čitateľský opäť a už tam naozaj chodiť. Je to v meste, kde mám školu, síce o niečo ďalej od autobusovej zastávky, ale ja sa prejdem a na ten autobus si môžem počkať. Ale už teraz sa vidím, ako to neurobím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama