Možná ji budu mít doma..

8. září 2014 v 21:58 | Paty |  Ostatní
..., pokud mě za to taťka nezabije. Ano, jedná se o další knížku. Tentokrát je to novinka Selekce, která mě zaujala jak obalem, tak anotací.Anotace: Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků.
Žít v palíci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, terý je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit. (zdroj: databazeknih.cz)
Ještě pořád se divíte, proč mě tak zaujala? A navíc - kdo by odolal tak skvělé ceně 185-,? Jenže je tu to "ale". Šetřím na noťas. A musím si našetřít polovinu (tudíž to dělá cca 4.000-,), ale nejsem schopná si našetřit ani polovinu z poloviny (2.000,-). Dobře, už jsem měla něco málo přes dva tisíce, ale pak jsem uviděla jednu a druhou knížku.. a prostě jsem to doma musela mít. :D
Takže mám teď něco málo pod dva tisíce.. a jestli si koupím knížku, taťka mě za to sežere. Jistě, můžu si počkat na narozky (7.10. mi bude 17 - kdyby to někoho zajímalo :D), ale to jsem se všemi z rodiny (včetně babiček apod.) domluvená, že mi přispějí na ten noťas.. a do Vánoc se mi čekat nechce. Technicky vzato se mi nechce čekat ani do října. :D
A teď přichází to dilema - mám nebo nemám?
Když si to koupím, budu z toho mít dobrý (perfektní!) pocit, budu si to moci přečíst a v tom nejlepším případě si budu muset šetřit na celý ntb, protože se na mě taťka naštve.
Když si to nekoupím, budu nad tím pořád přemýšlet, přepočítávat peníze, zjišťovat taťkovy směny tak, aby knížka přišla v době, kdy bude od šesti od rána do dvou odpoledne v práci a nakonec se nebudu s taťkou bavit, protože mi zakazuje kupovat knížky.
Tak, a teď si nějak poradit.

Mimochodem, mám ze sebe úžasný pocit. Konečně jsem se dokopala ke cvičení (už hodněkrát jsem začala, ale nikdy jsem to nedotáhla do konce) a přinutila se snídat (!!!) a pravidelně jíst. Cvičení T25 je neprosto perfektní! Je to o tom, že 25 minut cvičíte - a bez přestávky! A že se u toho zapotíte..
Sice bych toho chlápka nejraději zaškrtila za to jeho povzbuzování (protože když už sotva můžete dýchat a on pořád mluví o tom, že ještě chvilku, ještě chvilku..), ale dneska jsem zvládla první cvičení. ^^ Zároveň jsem se pustila do třicetidenních výzev (na zadek, břicho a stehna - celkem mám vytisknutých 5 papírů :D).
A řeknu vám, tak perfektní pocit jsem ze sebe ještě nikdy neměla. :3
Držte mi palce, třeba to tentokrát dotáhnu do konce. :)

xoxo Paty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama