Dvě zrcadla

7. září 2014 v 20:38 | Paty |  Recenze
Zrcadlo vám ukáže to, jak vypadáte. A přesto se stane, že neuvidíte sami sebe.
Jedno zrcadlo je propojené s druhým.
Recenze na knihu Dvě zrcadla.

Včera jsem recenzi nakonec nestihla, na noťas jsem se až do večera nedostala. Dneska jsem ze země musela sbírat ořechy (takže mám černé prsty). Ale konečně jsem se k tomu dostala, takže tady ji máte. :)

Vlastní fotografie. :) ( Pouze ve čtečce. )

(Omlouvám se za kvalitu - foceno mobilem, s bleskem.)

  • Název -> Dvě zrcadla
  • Autorka -> Karolina Limrová
  • Anotace -> Joshua spatří Katinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv? (zdroj: databazeknih.cz)
  • Hodnocení na databázi knih -> 69 %
Můj názor
  • Obecné shrnutí -> Kate si koupí starobylé zrcadlo, ve kterém najednou nevidí sebe. Ovšem jen v noci. Přes den se může dívat na svůj vlastní odraz, zatímco od západu slunce vidí podkroví s tajemným cizincem na druhé straně. Nemůže se ho dotknout, nemůže jej slyšet, nemůže nic, než se na něj dívat. Joshua to cítí stejně. Přes den se může kochat její tváří, zatímco v noci čeká na okamžik, kdy první paprsky slunce vylezou zpoza mraků.
  • Klady -> Perfektní nápad se zrcadly, které jsou navzájem propojené tak, že vidíte tu druhou stranu. Na jednu stranu zvláštní, ale co když něco takového existuje, jen o tom nikdo neví? Kdybych si měla představit, že mě někdo může vidět skrze zrcadlo, zatímco já se upravuji (a podobné blbosti), tak je to vcelku děsivé. Navíc je to česká autorka.
  • Zápory -> Zdá se to jen mně nebo je to spíše fanfiction na Stmívání? Upír, který touží o obyčejném člověku. Nejlepší kamarád, který je tajně zamilovaný, ale oproti upírovi nemá žádnou šanci. A další a další věci, které jako kdyby Belle a Edwardovi vypadly z oka.
  • Vlastní hodnocení -> Přestože jsem si stále říkala, že se to příliš podobá Stmívání, styl psaní má autorka krásný. Nápad na dvě zrcadla je také úžasný. A popisování ze dvou pohledů je také dobrý nápad (přestože se mi to většinou nelíbí). Ale jelikož převažuje více záporů, jsem nucena dát této knize 47 %.
  • Dodatek -> Kniha má ještě druhý díl -> Dva meče.
Četli jste (nebo se chystáte číst) tuto knihu? :)

xoxo Paty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama