Série Matched

23. srpna 2014 v 8:00 | Paty |  Recenze
Představte si svět, ve kterém nemáte žádné slovo. Společnost vám vybere vašeho partnera/vaši partnerku, určí, kolik budete mít dětí (jestli vůbec), a dokonce určí i den vaší smrti. Stručně řečeno za vás bude rozhodovat.
Kdo by chtěl takový život? Renceze na sérii Matched.


Vlastní fotografie. :) • Název -> Dokonalý pár (v orig. Matched), Dokonalý sen (v orig. Crossed), Dokonalý svět (v orig. Reached)
 • Autorka -> Ally Condie
 • Anotace (pouze prvního dílu) -> Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý.. Dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný
 • Hodnocení na databázi knih -> 80 % (1. díl), 75 % (2. díl), 73 % (3. díl)
Můj názor
 • Obecné shrnutí (jen 1. díl)-> Cassie žije ve světě, kde za ni rozhoduje Společnost. O nic se nemusí starat, dokonce ani o svou lásku. Shodou náhod se jím stane její nejlepší kamarád Xander. A kdo by na jejím místě nebyl rád. Každopádně radost končí v momentě, kdy se na její kartě objeví tvář Kye. Někoho, koho Cassie zná.
 • Klady -> Je to jediná kniha (a série), která mě donutila k zamyšlení. Už jenom tohle nutí k tomu, abych tomu připsala nespočet kladných bodů. Co kdyby nás ovládala Společnost? Dovedu si představit, že bych se jednoho dne probudila s tím, že to je ten den, kdy mi vyberou partnera, kterého možná ani neznám? Kterého jsem v životě neviděla? A se kterým bych nikdy nemusela vycházet? A co kdybych se o několik desítek let probudila s pocitem, že je to můj poslední den, protože to tak řekla Společnost?
  (A navíc mám originální knihy v angličtině! :3)
 • Zápory -> Milostné trojúhelníky nemám příliš v oblibě (ve své 'knize' se mu však nedokážu vyhnout).
 • Vlastní hodnocení -> Která kniha mě donutila k zamyšlení? Jen tahle. A to myslím stačí ke všemu, proto dávám 98 %.
 • Dodatek -> Abych byla upřímná, tak sice dělám recenzi na všechny tři knihy - tudíž celou sérii jako obecně -, ráda bych ale později udělala ještě jednu recenzi na třetí díl, protože ten ještě nemám přečtený. První dvě knihy jsem četla v češtině. A třetí jsem nikde nemohla najít. A protože bylo před Vánocemi, využila jsem příležitosti a škemrala jsem o tuto sérii, ovšem v angličtině. Každopádně co chci říct, že ke třetímu dílu jsem se ještě stále nedostala, protože mám rozečtených tolik knih, že už se v tom ani já sama bohužel nevyznám. Jakmile se prolouskám Avenou (a že je to tedy oříšek), tak se na to rozhodně vrhnu. :)
xoxo Paty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama