Když knihomol fotí No.1 - 2

10. srpna 2014 v 22:34 | Paty |  Když knihomol fotí
Pro připomenutí -> Když knihomol fotí aneb Knihomolské foto úkoly... vyjdi ze zadání, ale inspiruj se u sebe. Jedná se o vyfocení vlastních knih a přitom sledovat jednoduché úkoly. A jelikož jsem první úkol splnila, s radostí se mohu pustit do toho druhého.

2. Vyfoť až 10 knih, které by si měli ostatní přečíst.
Přiznejme si to. Je strašně obtížné vybrat jen 10 knih, aniž bych nezradila city těch ostatních. Jenže podle čeho to vybrat? Je mnoho knih, které by si měli ostatní přečíst. Nelze určit 10, když jich je plný svět. Ale úkol je úkol a já to splním. Takže, dovolte mi vám představit svých 10 knih, které by si měli ostatní přečíst, včetně svých důvodů.
(Ale nejprve bych chtěla říct, že jednu sérii jsem brala jako jednu knihu. :) A teď hurá na představování knih.)

1. Série Paranormálové - Protože je to něco, co si ráda přečtu znovu a znovu.


2. Série Vampýrská Akademie - protože přeci jen ukazuje, že věk je jen číslo a v lásce je možné vše (i to, když je váš milý někdo, kdo se všechny snaží zabít).


3. Série Matched (v češtině Dokonalý pár apod.) - protože je to jediná série, která mě přinutila se zamyslet. Je to kniha typu "co by kdyby". Co bychom dělali, kdyby celý náš život ovládala Společnost? A přestože by mě to jindy moc nelákalo, tohoto nelituji, protože je to tak reálné, až je to smutné. Jedna z mála knih, která mě do sebe dokázala vtáhnout od začátku až do konce.
4. Série Divergence - protože láska je něco, za kterou je potřeba bojovat. A přátelství je něco, za co je někdy položit ruku do ohně.. a možná i svůj vlastní život. I když se konec třetího dílu většině nelíbí, mně to jen dokázalo, že ne všechny příběhy musí končit šťastně - život vždy taky přeci nekončí dobře.
5. Prvních 100 - protože... protože to tu musí být. Není možnost, abych udělala seznam knih, které by si ostatní měli přečíst, a zrovna tahle by tu nebyla. Opět jedna z knih, která se zabývá tématem "co by kdyby". Co by se stalo, kdyby jednoho dne něco zničilo naši planetu a my museli do vesmíru? Někdy je potřeba se nad tím zamyslet.
6. Léto na druhý pokus - protože i když je konec předvídatelný, je to kniha o tom, že život někdy dává i druhé šance. Ale více v recenzi, na které už dělám. :3
7. Poslední píseň - protože tolik slz jsem donedávna u žádné knihy ještě neuronila.
8. Série Údolí stínů (mám bohužel jen první dva díly) - protože když se člověk nevyzná v ostatních, tak to není tak špatné, jako když se nevyzná sám v sobě.
9. Série Oškliví - protože vnější krása není vždy tak dokonalá jako ta vtiřní.
10. IT (v češtině TO) - protože klauny jsem nikdy ráda neměla. A koupit si knihu od světoznámého autora, který píše úžasné hororové knihy a dokonce i o klaunovi, který vraždí.. to si prostě musí každý přečíst (přestože jsem to ještě sama nedočetla).

Doporučili byste mi knihy, o kteých si myslíte, že jsou lepší?

xoxo Paty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sima Sima | E-mail | Web | 12. srpna 2014 v 19:09 | Reagovat

Upírsku akdémiu milujem takisto Divergenciu a na knihu Leto na druhy pokus sa chystam,perfektny članok :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama